Haydi, elini ver: Son nefes kaynağımızı savunmaya, yine ormana gidelim!

(KUZEY ORMANLARI SAVUNMASI KAMPI 5-6-7 EYLÜL, İSTANBUL (BELGRAD ORMANI) - KURTKEMERİ )

Kuzey Ormanları Savunması 5-6-7 Eylül’de İstanbul Belgrad Ormanı-Kurtkemeri’nde üç günlük doğa kampı düzenliyor.

İstanbul halkı, Marmara halkı, haydi elini ver:

Kuzey ormanlarında gümbür gümbür çalışan dozerlere karşı son nefes kaynağımızı savunmak için…

Gölümüzü, suyumuzu kurutanlara karşı, “kuzey ormanları yoksa su da yok” demek için…

Marmara Bölgesi'nin son doğal varlıklarına savaş açanlara karşı İğneada’dan, Saray’dan, Sapanca’dan, Ağva’dan gelen yaşam savunucularıyla buluşup…

Kuzey ormanlarında 3. köprü, maden ocağı, özel su şirketi, 3. havalimanı projeleriyle yaygınlaşan büyük çevre kırımına dur diyecek bir mücadeleyi büyütmek için yine ormana gidelim!

Çadırını, uyku tulumunu, matını, bisikletini, sazını, sözünü al, sen de gel! Ortak sofralarımızla, şarkılarımızla, çocuklarımızla yaşam savunucularının kardeşliğini büyütelim. Doğayla barışık bir hayatın mümkün olduğunu gösterelim.

Öfkeni, neşeni, direncini al sen de gel! Ormanları katledenlerin, suları kurutanların, kuşları öldürenlerin yalanlarına karşı atölyelerimizde, forumlarımızda hakikatin gücünü büyütelim. Bilimi, sanatı, sporu ve eylemi, yaşamı ve geleceğimizi savunmak için birleştirelim! Umudunu, hayalini, direniş öykünü al sen de gel! Dozerlerle, yalanlarla, parayla yaşamı teslim almaya çalışanlara karşı İstanbul’dan İğneada’ya, Kocaeli’nden Yalova’ya direnişi, mücadeleyi, umudu büyütelim! Yaşamın boyunduruğa sığmayacağını gösterelim!

İstanbul halkı, Marmara halkı kulak ver!

Kuzey ormanları senin, Kuzey Ormanları Savunması sensin!

Haydi, elini ver mücadeleyi büyütelim! Haydi, elini ver yine ormana gidelim!

KUZEY ORMANLARI SAVUNMASI